přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

08.02.2005 16:24 MINIMAXík dne - Roland21
Požádali jsme jako prvního z autorů, kterého bychom rádi představili - Rolanda21, o stručené představení se a položili jsme mu několik doplňujících otázek. Pohodlně se usaďte, Roland21 přichází.

Doopravdy se jmenuju Daniel Hrnčíř. Studuji druhým rokem Obchodní akademii v Hradci Králové. Docela mě obchodka baví, ale moje největší hoby jsou: dívka, psaní, čtení a bojové sporty. Přesně v tomto pořadí.

Jsem se svojí slečnou velice šťatný a chodíme spolu již dva a půl roku. Se teď nechutně vytahuju:)...

Píšu už od páté třídy, kdy jsem napsal svůj první pořádný sloh na téma "podzim." Byl to popis a já jsem popisoval let jednoho javorového listu.

No, ke čtení bych řekl asi to, že čtu velmi rád a než říkat moji nej. knihu, tak raději napíšu mé nej. spisovatele: S. King, E. A. Poe, P. Coelho, F. Herbet, B. Herbert, J. Morresey, A. Sapkowski ... a to byl ode mě blbej nápad, že jsem chtěl napsat mé nej. spisovatele, protože bychom tu byli do zítra.

Bojovým sportům se věnuju aktivně od druhé třídy. Dělal jsem osm let karate - v roce 2000 třetí na mistrovství České republiky a teď dělám tokjudo - takový bojový sport do ulice.

Moje největší neřest jsou pravopisné hrubky v textech, což jste si nejspíš všimli. Proto chci poděkovat otci, který je za mne opravuje a snaží se mne dokopat k tomu, abych je viděl. A veřte - nevěřte, je to se mnou neustále lepší a lepší, a to jen díky jeho neuvěřitelné trpělivosti. Díky moc, tati.

Jakou máš rád hudbu?

No, sice si říkám metalista, ale poslouchám veškerou. Raději vyjmenuju moje nejoblíbenější kapely a zpěváky. Takže to jsou: „Patty Smith, ZZtop, Led Zeppelin, Iron Maiden, Manowar, Black Sabbath, AC/CD, Beatles, Elvis Presley, Elán, Škwor, Boron … atd. je jich fakt moc…

V co věříš?

Tak tohle je dosti těžké. Zajímám se o veškeré známé náboženství na světě. Nejvíc mě nadchnul Buddhismus a Čarodějnictví, ale jen spíše jako filozofie. Jinak přečetl jsem Korán, Bibli, Knihu mrtvých, Bhagavodgítu, Učebnici čarodejnictví a magie a spousty neznámých knih o nábožentsví. Můj průměr je 50 knih ročně jen o náboženství, ale čemu věřím já, to opravdu nevím. Snad pravdě, snad mé lásce, snad jsem jen dávno vyhynulý romantik…

Nejoblíbenější film, herci atd…

Tohle je nejlehčí otázka. Každý kdo mě zná ví, že můj nej. Film je PULP FICTION a to proto, že se o nic nesnaží a je to čistá syrová černá komedie. Všem doporučuji. Jinak mám rád Travoltu a Bruce Wilise (nebo jak se píše) a to jen proto, že tam hráli.

Kdo je tvůj vzor?

Můj vzor ve psaní je S. King, E. A. Poe, A. Sapkowski, P. Coelho. Asi jste si všimli, že každý z nich píše úplně jiný žánr, ale všichni mají něco společného. Jsou nebo byli vyjímeční.

Koho si nejvíce vážíš?

Nejvíc si vážím S. Kinga a P. Coelha, i když to jsou bývalý feťáci. Dokázali se postavit osudu a jít proti davu zpátky a postavit se čelem k proudu. Navíc je ta vlna a masa lidí nesrazila a přežili.

Kdo je pro tebe autorita?

Marně přemýšlím. Nejraději bych napsal nikdo nebo hodně lidí. Spíše než autorita, bych řekl, koho mám v úctě a proti komu bych se nepostavil za běžných okolností. Těmi lidmi jsou například mí bývalý i současní trenéři na bojové umění a bývalá učitelka na čj.

Školství u nás?

No, tak tohle vidím … dobře i zle. Hodně záleží na tom jak se na to dívám. Pokud se podívám jako na instituci a na to co provádí. Např. jen jedna přihláška na střední školy atd, tak to je pěkně v prd… análu (nebudu mluvit sprostě). Ale máme výborné učitelky a učitele, samozřejmě jak kteří a taky chytrý národ, i když se to vůbec nezdá.

Největší zklamání v životě?

Žádné. Život je krásný a když se něco nepovede není to zklamání, ale výzva to udělat pak lépe a tvrději se postavit za svůj názor. Tím nechci psát, že kritici jsou idioti, to si v žádném případě nemyslím. Prostě pro mne zklamání neexistují.

Co říkáš na kulturu v ČR a ve světě.

Proč rozdělovat kulturu světovou a ČR, když se stejně míchají dohromady a my chytáme USA tirády a jejich konvence a nosíme USA vlajky atd… fuj! Začínám zase prskat. Prostě si myslím, že většina z nás zapomněla, že ještě Česká republika není historie.

Chodíš volit?

Ne, protože mi není 18 let. Ale kdyby mi bylo, tak hned volím a to ODS, ne proto, že by se mi tolik líbila, ale je to nejlepší výběr, z toho co nám dávají. A nezávislý volit nemá cenu, protože nic nezmůžou. Bohužel – bohudík. Tím se s vámi loučí Roland21:)

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.00 sekund