přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 9 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

27.06.2005 10:23 Pád třetí říše
Otřesný film. Pardon, nikoliv film – ten je výborný – otřesné je vidět zfilmovanou skutečnost, která se odehrála před 60-ti lety. Už byly popsány jinde a trefně výkony hlavního představitele a znovu se fascinující a nenáviděná postava Adolfa Hitlera stala připomínkou pro všechny podobné politické kreatury – Stalina, Gottwalda, Pol Pota, Amina, Husajna….lepší snad ani nepřipomínat.
To co ve filmu nejvíce oceňuji, že je zdůrazněno, že Hitler budoval SOCIALISMUS! Národní, dělnický socialismus a tento fakt je ve filmu připomínán, jako základní ideologie doplněna údajnou vyvoleností německé rasy. Film s tímto obsahem by za komunismu nikdy nebyl schválen k produkci a lze se podivovat, že socialisté z ČSSD či KSČM se necítí potrefenou husou. Před historickou skutečností se však skrýt nedá. Lze namítnout, že socialismu Hitlera nebyl socialismu např. Stalina. Je to skutečně rozdíl. Stalin opravdu vyvražďoval všechny sovětské národy, nejen Židy. Za to socialismus Gottwalda vyvražďoval po spojení s ČSSD co se dalo a z pohrobků těchto stran na nás hledí jen nebezpečná budoucnost. Tím ovšem nikdo neříká, že jejich dnešní političtí profláklí oponenti zaručují bezpečnou budoucnost.
Fanatismus, se kterým se ve filmu popravují vzájemně mladí Němci mi připomíná fanatismus řešení českého zdravotnictví (zbytečné a beznadějné), zbabělost lidí okolo Hitlera, kteří blábolům o ubránění Berlína nedokázali ani slovně odporovat mi připomíná bláboly o českých ekonomických šampiónech (při důchodech jen o čárku nad hranicích chudoby), popravování „zrádců“ v posledních minutách války mi připomíná politické procesy tzv. špinavých rukou a kauza Šrejber je snad nejznámější (nikoliv nejkřiklavější).
Autoři filmu neměli za cíl hledat paralely minulosti a současnosti, vnímavý divák je tam však uvidí. Také uvidí, že i Němci zaplatili za svůj socialismu strašnou lidskou daň. Socialismus a socialisté (potažmo komunisté) dokázali tomuto světu dát jen a jen utrpení a nic na tom nemění vzpomínky na „zlaté časy“ mezi roky 1948 – 1989.

Aaron
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund