přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

05.06.2005 14:48 Moje ne, Tvoje ne
Evropa se třese strachy, co bude dál. Ne a NE! zaznělo ze dvou států s tím, že ten druhý dokonce jako důvod měl vyřazení svého národního zpěváka ze soutěže Eurovize. Ani jsem si nevšiml, že by někdo tuto soutěž uváděl v nějaké TV. A to i za socialismu bylo. Nizozemský (my rádi říkáme holandský) zpěvák vypadl a NE bylo na světě. Pak že umění nemá na politiku vliv.
Bylo to potom, co byl zavražděn nějakým muslimem známý nizozemský režisér a umění dostalo druhou, tentokráte teroristickou ránu. Kdo by se divil, že Nizozemci neotvírají muslimskému Turecku a jiným zemím náruč a místo toho říkají NE.
Naši chrabří politici vykřikují, že pojedou kampaň za Ústavu EU dál. Prý nám Francouzi a Nizozemci nebudou nic diktovat. Opačně lze dovodit, že naše ANO jim také nenadiktuje vůbec nic, jenom si na zbytečně utracené miliardě korun vydělají PR firmy. Za miliardu korun by se dalo otevřít mnoho ročníků a tříd pro nadějné malíře, fotografy nebo hudebníky. Pro děti, které dnes nemají žádné možnosti rozvíjet svůj talent, který by v budoucnu možná přetavily do profesionálního angažmá.
Místo toho utratíme peníze za nějaké ANO, které stejně nevrátí život mrtvému režisérovi, nevrátí zpěváka do soutěže, nevrátí důvěru Francouzů v rozšířenou Evropu a nevrátí nikam nic. Na nadané a talentované děti nezbude, na nové české umělce nezbude. Přivítáme je rádi na Minimaxu.

Aaron
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.00 sekund