přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

24.05.2005 19:20 Poplatky a poplatky
Česká televize vyrazila na boj s neplatiči. Určitě je správné, aby každý zaplatil, co si objedná a převezme. Jenže… Česká televize nevybírá poplatky za to, co si její zákazník objednal a dokonce ani za to, co odebral. Česká televize vybírá poplatky za to, že si občan koupil televizní přijímač. Kdyby nakrásně zítra přestala Česká televize vysílat (dále jen ČT) , NIC to nemění na povinnosti občana platit jí koncesionářský poplatek. Pozoruhodné.
Pokud si občan koupí televizní přijímač, aby s ním sledoval kabelovou televizi, má smůlu, musí platit ČT. Stejně tak pokud si koupí plasmu pro své DVD, a ta je vybavena schopností přijímat televizní signál. Opět platí ČT. Kdo vymyslel tento zákon byl naprostý darebák. Občan platí za to, co nechce a co neodebírá jen proto, že si zakoupil nějaký předmět.
Teoreticky pokud bychom tento totalitní zákon dále převzali, každý, kdo si koupí počítač by také měl platit ČT, neboť není problém pomocí dekodéru přijímat televizní signál, například satelitní. Poplatky za zakoupení PC zatím nejsou. Brzy budou. Při pitomosti českých politiků to nebude až takové překvapení. Navíc jistě někdo vymyslí, že by se měli vybírat retroaktivně, alespoň od roku 1995. A aby se dali spočítat PC v rodinách a domácnostech, bude třeba najmout 30 tisíc policistů, kteří tuto kontrolu provedou. Že dnes nemám úvodník, ale satiru na ČT a hloupé české politiky? Máte pravdu. Zaslouží si to.

Aaron
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.00 sekund