přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 8 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

17.05.2005 16:10 Elita a průměrnost
Často slýcháváme od našich politiků (pravicové nevyjímaje), že elity si pěstovat nebudeme, že nám stačí solidní průměr. Termín „solidní průměr“ však ve světovém měřítku znamená hodně a hodně nízký podprůměr. Vrátíme-li se k našim hokejistům, mistrem světa se nestane NIKDY „solidní průměr“, ale jen špičkový tým výborných hráčů - tedy elita.
Je to vždy elita, která posouvá hranice úspěchů, určuje pokrok a dosahuje nejvyšších met. I v kolektivním sportu, i v týmové vědecké práci, i v řemeslné činnosti.
V umění to také nakonec platí, přestože zde hraje svou roli čas a vkus (těch hladových malířů minulosti - dnes světového věhlasu by mohlo vyprávět, žel jen ve své době), a v neposlední řadě peníze, které produkují neumění, nevkus a snobismus. Ale už od Egypta a první Čínské dynastie 5 900 před naším letopočtem tomu tak bylo.
Posun do elitní kategorie není jen v nadání, často je v píli a velmi často i ve štěstí. Čeští hokejisté měli na posledním šampionátu vše zde vyjmenované, naše autorky a autory publikující na Minimaxu hodně z toho ještě čeká. Průměrný hokejista začne trénovat v šesti letech a za dvacet let je na vrcholu. Tak věřím, že naši Minimaxíci to budou mít kratší. I když… ano já vím. Mnozí z Vás to už mají „odsloužené“. Ale je to také vidět. V nadprůměrnosti, v komentářích, v získaných hvězdičkách. Můžeme říci: „ Jste v elitním klubu. Patříte tam“. Jsme rádi, že můžeme být u toho.

Aaron
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.00 sekund