přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

05.05.2005 22:18 Další kulturní info
Právě nyní FILTER – začíná s vervou
Už je k dostání po celé zemi první číslo nového hudebně-společenského časopisu Filter s kapelou Green Day na titulní stránce. Časopis Filter vydává mediální skupina MAFRA, do jejíhož portofolia dále patří rádia Classic FM a Expresradio či nově hudební televize Óčko.

George Tabori: Autodafé –holocaust z paměti nemizí
Autodafé značí okázalé ničení, například pálení knih nebo rozsudek smrti vynesený inkvizicí. V případě Taboriho vzpomínek jde o obrazné vyjádření konce jeho dětství.. Maminka Elsa i otec Kornelius se ocitli v jednom z posledních transportů do Osvětimi. Else se podařilo zachránit, Kornelius tam zahynul. Stejný osud potkal většinu jeho židovských příbuzných. Na nevelké ploše zkušený dramatik a spisovatel hledá chvilky štěstí, které se objevují v poválečných setkáních s matkou.

Podporoval Kerryho – a vrátil se ke zpívání
Bruce Springsteen vyrazil na koncertní akustické turné, jehož náplní je prezentovat své aktuální materiály nového alba naživo. Začal v Detroitu a skončí 25. června ve Stockholmu. V plánu jsou koncerty v Americe a Evropě. Spojené státy pak obrazí ještě jednou letos na podzim. Titulní skladbu Devils & Dust z nového alba ovlivnil začátek operace Spojených států a spřátelených satelitů proti Saddámu Husajnovi. Pro velkého humanistu nesporně téma, které nebylo možné obejít.

Ridley Scott – láká do kina
Jeho filmografie sice není obsáhlá, ale figurují v ní tituly, které dnes patří k hollywoodské klasice: Blade Runner, Vetřelec, Thelma a Louise, Gladiátor,….. Ridley Scott představil včera velkolepý snímek Království nebeské, historickým monstrprojekt s nímž se vypravil do dob křižáckých výprav. "Historické události jsou často mnohem zajímavější než jakákoli fikce, navíc si tenhle druh filmů skvěle rozumí s nejmodernějšími filmařskými technologiemi," vysvětlil Scott svou slabost pro historické látky. Můžeme se prý těšit na spojení romantiky, dobrodružství, patosu a chlapské hrdosti.

Archeologové objevili dokonale zachovanou mumii – a to je dobře
Skvěle zachovanou mumii starou 2300 let objevili archeologové v pyramidovém komplexu v Sakkáře jižně od egyptské metropole Káhiry. Mumie byla přikryta zlatou maskou a jakousi pokrývkou se zářivě barevnými vypodobněními bohů a bohyň.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.00 sekund