přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 8 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

27.06.2005 10:34 Dnes o sci-fi
Děkujeme za Vaše připomínky a omlouváme se přátelům kategorie sci-fi, že jejich rubrika nám poněkud vypadla z naší nabídky. Už příští týden to napravíme (alespoň doufám, že nám technici neujedou na hory – pokukují na kalamitní hromady sněhu zálibně a nevím kdo na mém stole zapomněl vosky na běžky!!) a autoři populárního žánru dostanou svůj prostor.

Trochu marně jsem v redakční radě prosazoval kategorii diskuzního fóra s názvem DVD, ale byl jsem uargumentován, že "Film" je totéž.

Přesto jsem přesvědčen, že nabídka DVD v půjčovnách silně konkuruje filmům v kinech a často se na DVD dostanou i filmy, které v kině vůbec neuvidíte. Prý jsou horší - tzv.B, C či D kategorie. Nelze upřít renomovaným kritikům, že asi mají s tímto hodnocením pravdu a jistě se nemýlí producenti, kteří o uvedení filmu v kině či na DVD nakonec rozhodují.

Současná cenová náročnost vstupenek do kina však neumožňuje shlédnout celou nabídku řadě diváků a tak 22 až 45 korun půjčovného za DVD je dobrým doplňkem s možností přehrávání v dobré kvalitě i na průměrném počítači či přehrávači.

I já využívám nabídky půjčoven, spíše z nedostatku času a mnohdy se dívám na filmy v pozdních nočních hodinách. A protože autorům sci-fi trochu dlužíme, alespoň připomínám, že na DVD se objevil film „I, Robot“ s Willem Smithem v hlavní roli a konstatuji, že film je podařené sci-fi.

Námět nedůvěry ke strojům a k jejich možnému vzepření se člověku je tu od Kubrickovy Vesmírné Odyssesy, kde se počítač HAL stane nebezpečným schizofrenikem, pokračovat můžeme trilogií „Terminátorů“ s Arnoldem Schwarzenegerem a i kultovní Matrix je opět podobné téma. Všechny uvedené filmy patří mezi špičku svého žánru a vždy jde o boj se strojem, který se vymkl kontrole. „Já, robot“ nemá z počátku filmu tak přímočaré vyznění a lehce si pohrává i s detektivním žánrem. A detektivka musí mít Velkého hrdinu. Phila Marlowa, Sherlocka Holmese tady nahrazuje policista, který je také čestný, neúplatný, možná i podezřívaný a rozhodně bystrý. I tento film má v zásadě dobrý konec, ale může to být jen zdání. Závěrečná scéna na Vaše vyhodnocení teprve čeká. A tak asi nepřekvapím, že technická dokonalost triků (nominace na letošního Oscara) u vlastních strojů umocňuje zážitek z filmu a trochu komornější počet hlavních hrdinů příběh neoslabí.

Pokud jste film viděli a máte chuť napsat svůj názor či postřeh nebo dokonce nesouhlas (předem odpuštěno), pak rubrika FILM v diskuzním fóru je na takový prostor jako stvořená. A pokud jste ho ještě neviděli, tak si film prostě užijte. Vždyť o tom je dobrá zábava.

Aaron

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.00 sekund