přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 7 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

30.04.2005 07:54 Info na weekend
LEDOVÁ SPRCHA – snaha nestačí
Filmový dokument, který mapuje poslední Madonnino světové turné ReInvention, se nebude promítat na mezinárodním festivalu v Cannes. Musela si vyslechnout verdikt pořadatelů: "Na festival se tlačí obrovské množství filmů, je zde velká konkurence. Vy jste byla jednou z tisíců." Prezentace v Cannes totiž měla být jejím triumfálním návratem na filmové plátno, o kterém Madonna nepřestala snít. Dosud byla lepší zpěvačka než herečka, která místo oscarů sbírá anticeny.

PŘEKVAPENÍ – odvážnému prý štěstí přeje
Marhoul chystá válečné drama Tobruk. Po režisérově úspěšné prvotině Mazaný Filip se od Marhoula čekal spíše "Filip II" nebo jiná komedie. "Jenže komediální zážitek, který by mě uchvátil, nepřišel, zato u Tobruku vím naprosto jasně, že ho dělat chci. A nemá to vůbec nic společného s 60. výročím války," zdůrazňuje organizátor letošních oslav.

KUPÓNOVÝ KRÁL- Dennis Kane jako utajený autor
Na knižní pulty se dostává první český "privatizační thriller" nazvaný Kupónový král. Má podtitul Jak Viktor Kožnar připravil stát o 50 miliard korun. Román je na pomezí reality a fikce, který zachycuje éru kuponové privatizace. Knihu napsal pod pseudonymem Dennis Kane Čech žijící v zahraničí. "Nechceme zatím odtajnit, kdo se za daným pseudonymem skrývá," řekla Zuzana Klimplová z nakladatelství. Kniha chce zároveň uklidnit nervy těch, kteří kupónovému králi naletěli.

GOTT - o zpěvákovi, který prý přemýšlí
Český spisovatel Arnošt Lustig se nechal vyprovokovat výčitkami, že píše knihy jen s židovskými náměty, a tak se pustil do knihy o Karlu Gottovi. Ta chce nabídnout zcela jiný pohled na legendárního třicetinásobného slavíka. Kdy 80- ti stránková dokončená publikace vyjde, zatím autor neprozradil. Zazpívat termín musí asi Gott sám.

NEJPRODÁVANĚJŠÍ KNIHY – máte doma? (v týdnu od 18. do 24. dubna 2005)
1. Dan Brown: Šifra mistra Leonarda
2. Paulo Coelho: Záhir
3. Miloš Zeman: Jak jsem se mýlil v politice
4. Dan Brown: Pavučina lží
5. Simon Cox: Šifra mistra Leonarda Fakta
6. Svítá (sborník křesťanských písní)
7. Jan Kraus: Tak to vidím já
8. Michal Viewegh: Román pro ženy

MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL - Colours of Ostrava
Nabídne divákům od 8. do 10. července přes sto kapel a dýdžejů z různých koutů světa a chybět nebudou ani domácí muzikanti. Novinkami letošního ročníku jsou zvláštní taneční scéna, která bude přímo v areálu festivalu na Černé louce, či festivalové kino, které bude promítat hudební videoklipy a filmy. Vlastní scénu bude mít i vydavatelství Indies Records, které představí své kmenové kapely. Novinkou je také soutěž hledající talenty české world music - skupiny se mohou inspirovat domácí lidovou hudbou i etnickou muzikou z různých koutů světa.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.00 sekund