přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 8 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

27.06.2005 10:27 Jak výrazně se mohou názory odlišovat
V podstatě absolutně. Také se to projevuje v hodnocení u našich autorů. Někdo chválí, někdo kritizuje, někdo dává hodně „hvězdiček“ jiný naopak málo. Někteří autoři proto smutní, ale je to zbytečné. Prostě to tak je. Co však autoři určitě dělají chybně, když neodpovídají na komentáře. Ti co je píší, obvykle mají zájem komunikovat a pokud je milí autoři budete ignorovat, začnou se chovat stejně. Nemrzelo by Vás to? A nyní malá ukázka tak odlišných pohledů a názorů:

Ondřej Krynek pro PRÁVO:

Ethanu Hawkeovi a Julie Delpyové se povedl zázrak, když si zopakovali své role Jesseho a Celine z filmu Před úsvitem. Spolu s režisérem Richardem Linklaterem (Škola ro(c)ku) natočili příběh znovunalezené lásky. Když se ve Vídni v polovině 90. let Jesse a Celine setkali poprvé, prožili spolu spontánně několik hodin, které zásadně poznamenaly jejich další život. O devět let později se naprosto neočekávaně setkávají znovu. Tentokrát v Paříži. Stačí jedno příliš rychle ubíhající odpoledne na rozhodnutí o společné budoucnosti?

Chytrý, vtipný a přesvědčivý snímek Před soumrakem se z velké části odehrává ve skutečném čase, čímž ještě více podtrhuje výsledný dojem naléhavosti.

Before Sunset, USA, 2004, režie: Richard Linklater, hrají: Ethan Hawke, Julie Delpyová...

Přiznám, že jsem neviděl film Před úsvitem a tak nemohu posoudit zázrak opakování rolí. Zato film Před soumrakem pokládám za jeden z nejhorších, jaký jsem viděl. Film rozhodně není chytrý, protože je jeho vyznění prakticky průhledné od prvních minut, vtipnost dialogů, které se točí o práci „pro svět“ o vlezení do postele a o knize psané čtyři roky je tak ubíjející, že máte chuť film v polovině vypnout a přesvědčivost filmu je asi jen o tom, že dva mladí lidé se kdesi ve Vídni potkají, vyspí se spolu (několikrát) a pro jistotu si nesdělí ani jméno, ani telefon, ani adresu. Oba se (údajně) horoucně milují a tak si domluví opětnou schůzku ve Vídni. Zatímco ON tam dojede, ONA kvůli úmrtí babičky nikoliv. Po devíti letech (stále horoucně se milující) se opět potkají. ON je ženatý se čtyřletým chlapcem a nemiluje svou ženu, ONA nemá nikoho a ve svých více jak 30-ti letech žije starostí o „zbytek světa“. Naléhavost z filmu v tzv. reálném čase jsem necítil, co jsem viděl byli dva pozéři, kterým utekl čas a zbyla nereálná za to romantická vzpomínka na „báječný sex“ a snad i lásku v lehce postpubertálním věku. Můj soukromý žebříček špatných filmů (např. Kazatelova žena či Masakr na střední škole) se tak doplnil o tento film. Názor však nikomu nevnucuji. Vždyť kolega to vidí úplně, ale úplně jinak.

Aaron

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.00 sekund