přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

27.06.2005 10:28 Letec se vznesl k oblakům, ale na oskarové nebe nedosáhl
Snímek „Letec“ (The Aviator) patří rozhodně mezi ty nejlepší, které herec Leonardo di Caprio natočil. Je patrný dostatek zázemí pro výpravu, na snímku se zjevně nešetřilo a je to dobře. Zřejmě to spolu s výbornými hereckými výkony ovšem filmové akademii nestačilo na udělení uměleckých cen. Snímek pojednává o americkém milionáři Howardu Hughesovi, který zdědí veliké jmění po svých rodičích – ropných magnátech – a neváhá investovat je uskutečnění svých snů a novátorských projektů. Jeho excentrická a rozporuplná osobnost dává veliký herecký prostor di Capriovi, který je v této roli velmi zralý a přesvědčivý.

Malým problémem filmu je, že je tam jedna hlavní role s obrovským a zaslouženým prostorem, dlouho nic a pak různé malé roličky panáčků a panenek, které se mihly v životě Hughse a míhají se i zde, ale hlavnímu přestaviteli nijak nesekundují a prostě dokreslují příběh. Proto mi oskar pro Cate Blanchett v kontextu neudělení ho di Capriovi připadá opravdu překvapivý, neboť i když se zhostila role Kate Hepburn dobře, oslnivosti di Capriova výkonu nedosáhla a ani nemohla dosáhnout. Samotná nominace Alana Aldy za roli senátora je mi už naprostou záhadou.

Film je svižný, dynamický, s mistrným filmařským zpracováním a smyslem pro detail, a především zábavný. Je dost dlouhý, ale neupadá do nudných pasáží, jeho rozložení napětí, humoru i dramatických pasáží je vyrovnané a je zkrátka radost na film koukat. Protože i když je film zdánlivě monografií o člověku, o kterém většina z nás neslyšela, je to film především o svobodě a víře v sebe sama. Tak vzhůru na něj, bude se Vám líbit.

Aaron

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.00 sekund