přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
LouellaLev + 8 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

04.09.2011 20:38 Příjezdy, odjezdy
Milí přátelé,

máme velkou radost z toho, že stále dostáváme další příspěvky do sbírky, a že nám prakticky denně přibývají noví uživatelé, co sem vkládají mnohdy velmi pozoruhodná díla.br>
Je to způsob, jakým komunita minimaxu roste, jak se posouvá a mění.

Jak jsme zde několikrát společně řešili, jedním z fundamentálních smyslů minimaxu je kritika, ze které se všichni, nejenom autor sám učí. A stanovili jsme několik podmínek pro aktivitu na serveru: Komentáře se musí týkat zásadně pouze děl, nikoli uživatele, a za kritiku se autor nesmí urážet.

Nemáme zájem poskytovat zde prostor agresivním uživatelům, kteří svými hrubostmi v reakci na kritiku odradí ostatní od toho, aby si jen troufli negativně komentovat. Potom mají díla komentáře buď jen pozitivní, nebo žádné, a ze chvály se ještě nikdy nikdo nic nenaučil.

Dále jsme velice rádi, že se zde lidé dokáží skamarádit, a najít společnou řeč i zájem, ale nechceme tu žádná bratrstva kočičí pracky, jehož členové si navzájem chválí díla a ostrakizují ostatní.

Vždycky se v každé komunitě najde jedinec, či jedinci, kteří mají pocit, že je na čase, aby tomu "šéfovali" a mají pocit, že tím, že jsou součástí komunity, mají právo určovat její pravidla. To je omyl, se kterým redakce musí příležitostně bojovat, a zatím vždy vítězně. Proto opakuji: Pravidla zde určujeme my, redakce, a nikdo jiný.

Možnost užívat minimax.cz je privilegium, nikoli právo, a ač je zde prakticky naprosto každý návštěvník vítán, je na nás, komu toto privilegium případně odebereme, a na jak dlouho.

Redakce je ve své funkci s obměnami již šest let, a minimax je zatím jedním z mála serverů, který se nestal skladištěm špatných básní, rynkem čtrnáctiletých školaček, nebo přehlcenou nástěnkou. Z části také proto, že má redakci, jakou má, i s chybami, které redakce nepochybně dělá.

Osobně dosti nesnáším, když má někdo pocit, že mu přísluší nárok řešit privátní záležitosti veřejně, obzvláště na minimaxu. Nemáme jako redakce žádnou povinnost se zpovídat komukoli kromě provozovatele, a pokud se někomu nelíbí náš přístup, je nám to sice líto, ale nikdo ho sem nenutí dávat díla či komentáře.

Všiml jsem si, že jistí uživatelé se rozhodli si z komentářů pod dílem či z fóra udělat osobní knihu přání a stížností. Tohle bohužel nebereme, od toho je redakční email. Ve fóru se mají řešit věci, které se týkají všech. Dále považuji za nevhodné, aby někdo očekával, že veřejně budeme řešit, proč a komu byl zakázán vstup na stránky. Pravidla jsou jasně napsaná, a blokujeme jen za jejich porušení. Důvod blokace je vždycky uveden, autorovi se zobrazí místo stránky.

Není v našich silách ani zájmu vést polemiku o tom, jestli je některý komentář málo a nebo už dost urážlivý, abychom někoho zablokovali. Téměř nikdy se tak neděje po jednom jediném komentáři nebo projevu, obvykle se tak stane, když přeteče pohár. Příklad: Uživatel reinka sem neustále dával(a) do perexu svých děl fotografie, které byly chráněny autorským právem, aniž by uvedla, kdo je autor. Denně jsme museli její díla upravovat a fotografie mazat, což pro nás byla naprosto zbytečná práce, upozorňovali ji na to uživatelé i redaktor Jannis. Blokace přišla - s jasným vysvětlením - až po dlouhých týdnech. Pokud někdo opakovaně ignoruje zákony, ale zároveň za jejich porušování hrozí potíže nám, redakci, bohužel nám nezbývá, než mu možnost zde publikovat vzít.

Jsme rádi za všechny čtenáře a komentující, a nedělá to nikomu z nás radost blokovat přístup na stránky komukoli. Na druhou stranu, pokud se chování takového člověka stane rizikovým pro server, to znamená, že na něj např. chodí stížnosti od autorů, nebo jeho komentáře odrazují ostatní od toho, aby se odvážili kritizovat, bohužel tento človek začne zcela popírat smysl minimaxu, a nemá zde co dělat. Protože takový člověk zde chvíli "řádí", svým chováním odradí slušné nebo dobré a talentované umělce, co server navštěvují (ve většině případů talentovanější, než od sám), následně ho to po čase přestane bavit a přestane na sever přispívat, ale ti, které znechutil, se na minimax už nevrátí. Z těchto důvodů jsme dnes zablokovali uživatele, jejichž chování se stalo pro nás nepřijatelným.

Nechceme nikoho vychovávat, ale nechceme pohřbít šest let práce tím, že kvůli neomalenosti jedinců ztratíme autory, kterých si nesmírně vážíme a jejichž tvorba je pro nás důležitá.

Abych tedy shrnul dnešní zprávu pro cestující: Chovejte se k sobě navzájem slušně, a chovejte se slušně i k redakci, je tu konec konců pro vás. Pokud někdo kritizuje vaše dílo, není to nutně životní nepřítel, ale člověk, který vám chce třeba pomoci nebo poradit. Pokud chcete sbírat výhradně pochvaly, jděte jinam. Pokud chcete řešit něco s redakcí, pošlete email nebo soukromou zprávu a nepište do fóra nebo do komentářů, nejme bulvár.

Přeji všem úspěšný start nového týdne,

průvodčí minimax.cz
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.00 sekund