přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

22.06.2011 13:51 Má ještě někdo rád MINImax?
Neměl jsem právě šťastný týden. V rodině nás dostihla nečekaná nemoc tím nejhorším možným způsobem a pohřbili jsme sestru mé maminky před dvěma týdny v jejích 55 letech. Tento týden měl její manžel narozeniny, tak jsme opět vyrazili na Kysuce, abychom byli s ním. Ač se oslava vydařila, zapalovat svíčky na hřbitově na začátku slovenského léta bylo pro mě těžší, než si kdo dovede představit.
Dále se nám tu objevil kritik světového formátu Miró, který možná některým poskytl potřebné zrcadlo, ale většinu z nás pohoršil, či přímo urazil a přinejmenším naštval. Také jsme dostali zprávu od jednoho z básníků zde, ze které si dovolím citovat:
Viete, ide o to, že kvôli anonymom,nemiestnym kritikom a podobným indivíduám, ktorí sa radi schovajú za clonu internetu, to začalo pripomínať debaty na úrovní krčiem 4- tej cenovej skupiny a presne kvôli tomu, čo viem, odišlo mnoho autorov. Aj ja som na vašom serveri našiel jedného skvelého priateľa a istotne sa naviazalo aj množstvo iných kamarátstiev, či už na umeleckej alebo aj osobnej báze.To sú však veci, ktoré sa ťažko ovplyvňujú, snáď n neustálym blokovaním IP adries. Vadí mi však aj to, že je tu málo živá odozva zo strany administrátorov, a edakcie, či už k jednotlivým dielam alebo všeobecne. I priestor na hlavnej stránke je pre písané diela veľmi malý- 6 príspevkov niekedy vydržalo na hlavnej stránke 3-4 hodiny. To bolo ešte za doby, keď bolo na Minimaxe rušno a bola radosť navštevovať tento server. Jednak kvôli dobrej kritike i zaujímavým dielam z rôznych oblastí. Nad tým, že Minimax opustím, rozmýšľam už dosť dlho, poznám minimálne 5-6 prípadov autorov, ktorí prestali prispievať na váš server z poobných, či priam rovnykých dôvodov. Proste, miesto dobre umeleckej diskusie či kritiky, sa to zvrhlo buď len na pochvalné "potľapkávanie po pleciach", prisluhovanie alebo na vulgárne a trápne komentáre všelijakých anonymov. Mal som Minimax ako svoju obľúbenú stránku, ale nemám už náladu čítať stále dookola len spomínané prípady komunikácie. Na to je na internete dosť podobných stránok a pokial si chce Minimax vôbec zachovať svoju existenciu, mali by ste nad tým pouvažovať.

Z velké části souhlasím, a mrzí mě, že lidé odtud odcházejí, na druhou stranu bych chtěl podotknout, že redaktoři Žemla i Jannis se činí, seč mohou a poskytují velmi užitečné komentáře. Další věc, která může serveru pomoci, je aktivita od čtenářů.
Investovali jsme nemalé peníze do reklamy, Google adwords a dalších mechanismů, abychom našli nové čtenáře a komentátory, ale je potřeba, aby se také zapojila komunita. Pokud máte facebook, klikněte dolů na tlačítko, že se Vám minimax líbí, aby se i Vaši přátelé přišli podívat - napíší třeba jeden komentář, ale i to stačí. Pokud se Vám líbí nějaké dílo, klikněte v jeho hlavičce, aby se opět přišli podívat lidé, co znáte, a ono dílo obdrželo i širší čtenářskou obec, než od pravidelných uživatelů. Pokud sem dáte fotografii nebo text, pošlete na ni odkaz známým, prostě je nutné budovat komunitu a čtenářskou základnu společně.
Můžeme sem přidat tlačítka, která umožní dát odkaz na dílo na twitter, ale k čemu to bude, pokud je nikdo nepoužívá? Není přece žádná ostuda napsat báseň a upozornit na facebooku, že jste tak učinili, ať se lidé přijdou podívat a ohodnotí ji. Nemusí se registrovat, mohou ji ohodnotit i anonymně. Pokud tohle učiní každý, můžeme se bavit o budování komunity, protože ne každý se na stránky vrátí, ale není v silách redakce "nahánět" čtenáře a návštěvníky, jsme v tom zkrátka - společně.

Nakonec můžeme říci, že ač kritik Miró byl svým chováním necivilizovaný, za poslední dobu rozproudil nejzajímavější diskuse, a to je dost smutné, že zde potřebujeme takového člověka, abychom se dokázali konstruktivně bavit. Tedy někteří z nás.

Přeji všem šťastný zbytek týdne,

Průvodčí MINImax.cz
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.00 sekund