přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

22.11.2009 23:11 Recenze filmu - Twilight sága: Nový měsíc
Po fenomenálním úspěchu Stmívání přichází tento týden do kin pokračování milostného příběhu Belly (Kristen Stewart) a Edwarda (Robert Pattinson) ve filmu Twilight sága: Nový měsíc. Jedná se o druhý díl tetralogie, natočené podle bestselleru Stephenie Mayer.
Režisér Chrise Weitze dostal nelehký úkol, jak vytvořit druhý díl, který je na rozdíl od prvního plný překvapivých zvratů a akce, a zároveň ponechat a pokračovat v tajemné a smyslné atmosféře prvního dílu. Až na určité sekvence se toto propojení povedlo na výbornou.
Tomuto dílu realističnost a náboj dodala i precizní práce filmových trikařů, kteří stvořili vlčí smečku k nerozeznání od pravých žijících zvířat.
Přestože se jedná o pokračování, nejde tyto dva filmy nikterak srovnávat. Rozhodně neuvidíte jinou verzi Stmívání. Druhý díl je odlišný svým tempem a záživností, což zvyšuje jeho šance i u mužského publika. Tento film je navíc možno vidět i bez znalosti knihy či předchozího filmového dílu.
Jednotlivé postavy se postupně vyvíjejí a pro znalce prvního dílu je tento vývoj viditelnější a srozumitelnější. Objevují se i nové postavy, jež mají nezadržitelný vliv na děj celého filmu i v následujících dílech. K hlavním postavám Belle a Edwardovi se připojí Jacob Black (Taylor Lautner), který dostal mnohem větší prostor oproti předešlému dílu a jeho herecký výkon byl podle mého lepší než samotného Roberta Pattinsona. Utrpení Belly v podání Kristen Stewartové bylo přesvědčivé a neupadalo až do předramatičnění na rozdíl od Roberta Pattinsona.
Již Svítání mělo vynikající hudební doprovod a tentokrát se jej povedlo Alexandre Desplatovi překonat. Hudba, kterou zvolil, vynikajícím způsobem podtrhuje a dotváří jednotlivé scény.
Přestože se jedná o jednoduchý“ Romeo Juliovský“ romantický příběh okořeněný o upíry a vlkodlaky, má bezesporu své kouzlo a pokud se do Vás „zakousne,“ už Vás nepustí.

Pro MINIMAX.cz Barbara Mládková
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.00 sekund