přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
AlexanderD, HaiCribb1, BQMJerome, LavonneDee, JonelleQui, BertieRuny, AdrienneGr, JillMelvil, DorrisVanm, EarnestVan, MichelineL, AguedaEyj, Elinor5444, Antje0964, DaltonXot, vice... + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

10.04.2007 01:27 Úvodník redaktora Jannise: Reakce na téma "Kritika" ve fóru
S komentováním je, byl a asi vždy bude problém. Byl bych velmi rád, kdyby minimax "dospěl" v živý organismus. Za ten čas, co zde působím jako redaktor sekce poesie, jsem napsal něco přes 650 komentářů a v každém z nich se snažím o konstruktivní kritiku. Velmi mě potom mrzí, když na komentář autor nereaguje. Je to ubíjející, pokud člověk něco dělá a neví, jestli je to k něčemu dobré. Pokud není reakce, ani nevím, zda autor komentář četl. A chuť rezignovat mívám často. Musel jsem si také dát rok pauzu (tedy to bylo také kvůli nedostatku času, ale znáte to, pokud by byla silná motivace, čas by se našel). Na druhou stranu musím říct, že za ten rok, co jsem tu nebyl, se situace značně zlepšila. Co se týče reakcí autorů i samotné kvality příspěvků (tedy, mohu posoudit pouze poesii). A každý "spolupracující" autor mi vlévá přímo krev do žil. Přesto se přidávám k apelu: KOMENTUJME A reagujme na komentáře.

A co k původnímu tématu fóra, negativní kritice?
V první řadě je třeba zmínit pro mnohé stále ne samozřejmou věc: Kritizujeme dílo, nikoli autora. Negativní kritika není totéž co osobní útok.
Je težké vybalancovat tu ostrou hranu, mezi "poplácáváním se po zádech" a osobními útoky. Napsat konstruktivní negativní kritiku (Kritika "To je ale hovadina" autorovi asi příliš nepomůže) je mnohem namáhavější než pochvalná slova (bez odůvodnění) či jednoduché odsouzení díla. Stejně tak je asi nemožné, žádat po všech uživatelích, aby kriticky a co možná profesionálně hodnotili díla. Ta hodnocení, "prostě to tak cítím, ikdyž nevím proč" mají svou váhu a význam.

Resumé: komentářům a především konstruktivní kritice ZDAR,

Jannis
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.00 sekund