přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

19.07.2006 20:58 Vějíř Lady Windermerové - pozvánka do kina
Asi Vás překvapí, když tento snímek označím jako romantickou drama komedii. Ale vskutku tomu tak je. Příběh zahrnuje všechny tyto prvky - jedná se o romantický příběh manželů Windermereových, kteří tráví léto na slunném italském pobřeží poblíž městečka Amalfi, ve společnosti americko britské společenské smetánky.

Dramatická část vzniká z příjezdu paní Erlynne, která má velice pochybnou pověst, ale také osobní šarm a kouzlo, které nebezpečně přitahuje ženaté muže. Když k tomu přidáme humor a bonmoty Lorda Augustuse a jeho přátel vzniká vynikající filmové dílo u kterého se rozhodně budete bavit.

Tento film byl natočen na motivy klasického románu Oscara Wilda, Vějíř lady Windermerové. Autoři jej z viktoriánské doby přenesli do 30let dvacátého století, přičemž toto rozhodnutí příběhu rozhodne neubralo. Dobu 30let vynikajícím způsobem podtrhuje velice vhodně vybrané prostředí pro natáčení, které se konalo na jihu Itálie, v Římě, Neapoli a dalších městech, a především skvěle zvládnuté dobové kostýmy Johna Bloomfielda které nejen dotváří dobu třicátých let, ale také zdůrazňují filmové charaktery postav.

V kině jsem se skutečně cítila jako v létě 1930.Z plátna lze téměř pocítit paprsky slunce a omamnou vůni jižní Itálie. Navodit tuto atmosféru se režisérovi Mikeu Barkerovi povedlo výborně a to i přesto, že se natáčení protáhlo až do zimního období.

Příběh je prostoupen kontrastem naivní paní Windermerové žijící ve své pohádce o princi a princezně a drsnou realitou paní Erlynne, která se snaží si uhájit své místo dámy ve společenské smetánce.

Ženu, jež si snaží udržet své idylické manželství, hraje Scarlett Johansson . Své role se zhostila vynikajícím způsobem. Ztvárnila ženu, která musí ze své nevinnosti a naivity vystoupit a uhájit co ji patří. Tento vnitřní boj sama se sebou a strachem, že ztrácí, co jí je nejdražší ji přiměje se postavit realitě světa.

Helen Huntové role paní Erlynne neskutečně sedla, vedle hereckého výkonu v Lepší už to nebude je toto její nejlepší výkon. Je nutné uznat že role silných a nevzdávajících se žen zvládá přímo bravurně.

Mužské herecké výkony hlavních hereckých postav mě příliš nezaujaly a zajisté k tomu i napomohl vynikající výkon Tom Wilkinsona který hraje Lorda Augustuse - Tuppyho jakožto vedlejší postavu. Tento herec s osobitým projevem zastínil všechny ostatní. Jeho elegance, inteligence a humor dávají filmu nadhled a lehkost.

A co říci na závěr „Každý svatý má minulost. Každý hříšník má budoucnost.“

Vějíř lady Windermerové, premiéra 3. srpna 2006, www: agoodwomanthemovie.com

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.00 sekund